شرکت داهوا (Dahua) ,

menuordersearch
mahamct.ir
۱۳۹۹/۱/۴ دوشنبه
(1)
(0)
شرکت داهوا (Dahua)
شرکت داهوا (Dahua)

از آن زمان، این شرکت در واحد تحقیق و توسعه (Research and Development) خود به منظور ارائه تکنولوژی و نوآوریهای جدید و کارآمد سرمایهگذاری کرده است.  از سال ۲۰۱۴، حدود ۱۰ درصد از درآمد فروش سالیانه خود را به سرمایهگذاری در همین بخش اختصاص دادهاست.

 

داهوا دارای چهار مؤسسهی تحقیقاتی میباشد که عبارتند از:

  • مؤسسه فناوری پیشرفته
  • مؤسسهی Big Data
  • مؤسسه Chip
  • مؤسسهی Video Cloud

این شرکت همچنین از بیش از ۶۰۰۰ مهندس و کارشناس فنی تحقیق و توسعه که بر روی فناوریهای روز هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء (IOT)، سرویس ابری (Cloud Service)، امنیت سایبری و سایر فناوریها کار میکنند؛ بهره میگیرد. داهوا بیش از ۸۰۰ اختراع را تا سال ۲۰۱۶ به ثبت رسانده است. طبق گزارش IHS Markit (یک مؤسسهی اطلاعات جهانی) در سال ۲۰۱۵، شرکت داهوا از لحاظ داشتن بیشترین سهم از بازار نظارت تصویری، در رتبهی دوم قرار دارد. این شرکت درمیان ۵۰ شرکت برتر در مجله بینالمللی A&S در سال۲۰۱۷، رتبه سوم را کسب کرده است.

شرکت داهوا دارای حدود ۱۶۰۰۰ کارمند در سراسر جهان است. راه حلها، محصولات و خدمات داهوا در بیش از ۱۸۰ کشور استفاده میشود. لازم به ذکر است که نمایندگی اصلی و مرکزی داهوا در چین و شهر گوانژو واقع شده است. این شرکت ۳۵ شرکت وابسته در سراسر جهان را پوشش میدهد که شامل آسیا، آمریکا، اروپا، خاورمیانه، اقیانوسیه و آفریقا میشود. طبق بیانیهی رسمی داهوا در سال ۲۰۱۷، درآمد عملیاتی کل این شرکت ۱۸.۸ میلیارد دلار و سود خالص متعلق به سهامداران شرکت نیز ۲.۴ میلیارد دلار بوده است.

از جمله شرکتهای رقیب داهوا، به ترتیب میتوان به شرکتهای HIKVISION ،Genetec ،IPConfigure ،motobotix ،milestone و TYPCO اشاره کرد.

تاریخچه شرکت داهوا

شرکت داهوا تکنولوژی (Dahua Technology)، ارائه دهندهی محصولات و خدمات سیستمهای نظارت تصویری به سراسر جهان میباشد که در سال ۲۰۰۱ تأسیس شد. داهوا در سال ۲۰۰۲ میلادی پس از تجربه موفق در تولید دوربین، تولید DVR های ۸ کانال Real-time خود را نیز آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۳ موفق به تولید دستگاههای ۱۶ کاناله Real-time شد؛ اما ۴ سال بعد رویه شرکت داهوا به کلی تغییر کرد و موفق به راهاندازی خط تولید در تمام زمینههای حفاظتی از جمله دوربین مداربسته، دستگاه DVR، دوربینهای تحت شبکه، سرور و غیره شد. در سال ۲۰۱۱ موفق به تولید DVR با پلت فرم N۶ شد؛ همچنین داهوا برای اولین بار در جهان موفق به تولید دستگاه DVR ۳۲ کانال فول D۱ شد. پلتفرم N۶، به عنوان یک سیستم طراحی شده برای جمعآوری، پردازش و به اشتراکگذاری اطلاعات در مورد رویدادهای شبکه و حوادث احتمالی امنیتی ایجاد شده است.

 

 

شرکت داهوا

 اهداف شرکت داهوا

اهداف شرکت داهوا به صورت زیر تعریف شده است:

شرکت داهوا تکنولوژی، متعهد به ایجاد جامعهای ایمن و زندگی صحیح است و به ارائهی خدمات مشتری محوری پایبند میباشد؛ این شرکت همواره تلاش میکند تا بازاری با کیفیت و با خدمات عالی و متناسب با نیازهای مشتریان بسازد و در نهایت جامعهای ایمن، هوشمند، راحت و کارآمد را به ارمغان بیاورد.

 

 محصولات شرکت داهوا

در حال حاضر داهوا یکی از بزرگترین شرکتها در زمینه تولید محصولات نظارتی امنیتی است که طیف گستردهای از محصولات را متناسب با نیازهای مشتری (در سطوح مختلف امنیتی و متناسب با پروژههای تعریف شده) تولید میکند. خط تولید شرکت داهوا برای ارائهی خدمت به نیازهای مسکونی/تجاری و شرکتها طراحی شده است.

دستهبندی محصولات این شرکت عبارتند از:

 سیستم نظارت تصویری پیشرفته دوربین مداربسته

بر اساس گزارش IMS در سال ۲۰۱۵، شرکت داهوا تکنولوژی، دومین تولیدکنندهی دوربین مداربسته در جهان میباشد. همچنین برند داهوا در سال ۲۰۱۶ از بین ۵۰ برند برتر دوربین مداربسته، به عنوان چهارمین برند محبوب دنیا شناخته شد. دوربینهای مداربستهی داهوا دارای ویژگیهای زیر میباشند:

 فناوری IVS 

IVS الگوریتمی پیشرفته برای آنالیز محیط است. علاوه بر آنالیز محیط، دوربین مداربستهای که دارای IVS باشد، امکان ضبط سریع تصویر چهره و ارسال تصویر ضبط شده به یک سرور را دارد. دوربین مداربسته همچنین قابلیت تشخیص خرابکاری را نیز پیدا کرده و در صورت تشخیص هرگونه تغییر در محیط، پیامهای هشدار ارسال میکند. برای مثال، دوربینهای مدار بسته PTZ، دارای این ویژگی هستند؛ داهوا محصولات PTZ را در دو دستهی دوربینهای مادون قرمز و بدون مادون قرمز عرضه میکند.

تحلیل محیط کسبوکار

قابلیتهایی مانند شمارشگر افراد و تشخیص حرارت (Heat Mapping)، امکانات پیشرفتهای هستند که علاوه بر افزایش امنیت، به هوشمند شدن کسبوکار نیز کمک میکنند. آنالیز هوشمند بطور روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه عبور و مرور افراد را بررسی و ذخیره کرده و گزارشهای مفیدی ارائه میدهد. برایمثال سیستم شمارش افراد و تشخیص حرارت به تشخیص مناطق پربازدید در فروشگاهها کمک میکند و از این طریق فروشندگان میتوانند با تشخیص مناطق پر رفت و آمد و محصولات محبوب تمهیداتی را جهت افزایش فروش در نظر بگیرند. دوربین مداربسته فوق هوشمند داهوا، میتواند اطلاعاتی دقیق از نقشه سفر، شمارش تعداد افراد و نقشه گرما در اختیار کاربران قرار دهد. برای مثال شکل زیر نشان میدهد که در کدام قسمت فروشگاه رفت و آمد بیشتر است و بر این اساس میتوان فهمید که مشتریان به دنبال چه محصولاتی هستند.

 ردیابی خودکار

با فعالسازی این قابلیت، دوربین مداربسته امکان زوم و دنبال کردن هدف تعریف شده در یک تصویر ثابت یا پانوراما (Panorama)را پیدا میکند. برای مثال، با فعال کردن سیستم ردیابی هوشمند در دوربینهای مدار بسته PTZ داهوا، میتوان اشیاء مورد نظر را دنبال کرد.

 تکنولوژی ۴K

از مزایای کیفیت تصویر ۴K میتوان به رزولوشن تصویر ۴ برابر نسبت به دوربینهای مداربسته ۱۰۸۰p، کیفیت بالا و ارائه تصویر با جزئیات بیشتر اشاره کرد. شرکت داهوا تکنولوژی ۴K را در برخی دوربینهای مداربسته تحت شبکه IP و HDCVI ارائه کرده است. در حال حاضر اکثر دوربینهای مداربسته داهوا و ضبط کنندههای ویدیوئی این شرکت از جمله دوربینهای PTZ،  فوق هوشمند و HDCVI، از این تکنولوژی استفاده میکنند.

 سیستم حمل و نقل هوشمند

داهوا برای پوشش نیازهای ترافیکی شهری، به طراحی و تولید دوربین چراغ قرمز، دوربین کنترل سرعت و دوربین پلاک خوان پرداخته است.

 سیستم ساختمان هوشمند

محصولات داهوا در سیستم ساختمان هوشمند، به برنامهریزی و کنترل تمامی تجهیزات امنیتی اعم از دوربینهای مدار بسته و سنسورها و در قالب یک سیستم یکپارچه و هماهنگ، کمک میکنند.

آیفون تصویری

سیستم مخابره آیفون تصویری داهوا از پروتکل SIP پشتیبانی میکند که موجب برقراری ارتباط این آیفونها با دیگر محصولات مانند دوربین مداربسته و اپلیکیشن تلفن همراه میشود؛ به این ترتیب یک پلتفرم یکپارچه برای تأمین امنیت مجتمعهای مسکونی، ساختمانهای اداری و زمینههای دیگر که نیازمند مخابره صوتی و ویدیویی در داخل ساختمان هستند، بوجود میآورد.

 قفل هوشمند و زنگ هشدار

اولین اقدام در هوشمند سازی خانه، استفاده از قفل هوشمند با کارایی مناسب میباشد. شرکت داهوا به عنوان یک پیشرو در عرصه سیستمهای امنیتی، اقدام به تولید سری جدید قفل هوشمند با بهره مندی از بلوتوث و wifi ۴۳۳ کرده است تا با بهره مندی از بلوتوث و wifi، بتوان به ایمنی بیشتری دست یافت. شایان ذکر است که سیستمهای هوشمند بیسیم، غالبا از دامنه فرکانسی ۴۳۳ برای ارتباطات خود بهره میجویند و wifi ۴۳۳ نیز به همین موضوع اشاره میکند.

 

محصولات داهوا به طور گسترده در خردهفروشیها، مدارس، هتلها، بانکها، بیمارستانها، ساختمانهای اداری، بزرگراهها و عوارضیها (به منظور کنترل ترافیک) استفاده شده است.

 

 

معرفی فناوری HDCVI  در شرکت داهوا

داهوا نخستین شرکت امنیتی چینی است که فناوری HDCVI را ابداع کرد؛ اما این فناوری چیست و چه کاربردی دارد؟

تعریف HDCVI

High Definition Composite Video Interface یا به اختصار HDCVI، به معنی رابط گرافیکی مرکب با وضوح بالا است. HDCVI یک تکنولوژی انتقال تصویر با وضوح بالا (HD) از طریق کابل کواکسیال (coaxial) میباشد که امکان انتقال تصاویر HD را با برد طولانی و با هزینه کم فراهم میکند؛ در حالیکه قابلیت ساختارهای پیچیده را نیز دارد.

داهوا به عنوان مخترع و صاحب امتیاز فناوری HDCVI، این فناوری را به عنوان یک استاندارد جهانی آزاد معرفی نمود و هر شخص ثالثی از جمله تولیدکنندگان رقیب نیز به این فناوری دسترسی دارند. مشارکت با کنسرسیوم HDcctv به تولیدکنندگان این اجازه را میدهد که با اجرای فناوری HDCVI ۲.۰ مسیر همواری را برای پذیرش گستردهتر و سریعتر محصولات خود در بازار داشته باشند.

نحوه کار HDCVI

در سیستم HDCVI، تصاویر به صورت دیجیتال در دوربین مدار بسته تولید میشوند و سپس به وسیله یک تراشه کدگذار، اطلاعات با تکنولوژی HDCVI کد شده و برای انتقال آماده میشوند. اطلاعات به صورت سیگنالهای HDCVI از طریق کابل کواکسیال تا محل HCVR (ضبط کنندهی HDCVI) انتقال پیدا میکنند. دردستگاه HDCVI اطلاعات توسط یک Decoder، به سیگنال دیجیتال تبدیل شده و برای ضبط و پخش توسط دستگاه آماده میشوند. این فناوری از تداخل CVBS (سیگنال باند فرکانسی مرکب) جلوگیری کرده و سیگنال میزان روشنایی را بهطور کامل از سیگنال میزان رنگ جدا کرده و از این طریق کیفیت ویدیو را بهبود میبخشد. HDCVI دو رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ و ۷۲۰×۱۲۸۰ را ارائه میکند. شکل زیر یک دوربین مداربستهی HDCVI ۱۰۸۰p  را نشان میدهد.

 

در این مقاله درمورد شرکت و برند داهوا تکنولوژی نکاتی را مطرح کردیم و دانستیم که این شرکت یکی از برترین شرکتها در زمینهی سیستمهای نظارتی است. محصولات شرکت داهوا به سیستم نظارت تصویری پیشرفته و دوربین مداربسته، سیستم حمل و نقل هوشمند، سیستم ساختمان هوشمند، آیفون تصویری، زنگ هشدار و قفل هوشمند دستهبندی میشود. همچنین با فناوری HDCVI و نحوه کار آن آشنا شدیم و دانستیم که این تکنولوژی، باعث تمایز شرکت داهوا از سایر رقبا شده است.

 

 

منابع

 
نوعشرکت سهامی عام; شرکت دولتی
نماد معاملاتیالگو:SZSE
صنعتVideo surveillance Solutions
بنا نهاده۲۰۰۱
دفتر مرکزیهانگژو، چین
محدودهٔ فعالیتWorldwide
محصولاتsecurity Cameras, Network Cameras, HDCVI analog-to-HD Solutions, NVR/DVR, PTZ Cameras, Fisheye Cameras
درآمددلار آمریکا2.1 billion (2016)[۱]
کارکنان+۱۶٬۰۰0 (2019)
شرکتهای وابسته۳۵
وبگاه                                     www.dahuasecurity.com

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

instagramcloobgoogletelegram
logo

دفتر مرکزی هرمزگان
کيش- بازار ونوس - طبقه اول - شماره 232
تلفن های تماس: 07644490019 - 07691014521
09034335606 - 09120569348
info@mahamct.com

مهام کيش نماينده فروش شرکت افرا ارتباطات ثابت رسا دارنده پروانه سروکو به شماره 33-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد.